Katastrofa dla całego świata piłkarskiego. Pamiętamy

BĄDŹMY  SOLIDARNI ZE WSZYSTKIMI DRUŻYNAMI NA ŚWIECIE I JAKO ZAWODNICY ROZPOCZNIJMY MINUTĄ CISZY NAJBLIŻSZY PIĄTKOWY TRENING UPAMIĘTNIAJĄC TRAGICZNIE ZMARŁYCH PIŁKARZY CHAPECOENSE Kolumbia: katastrofa samolotu z drużyną piłkarską na pokładzie

W Kolumbii doszło do katastrofy samolotu, na pokładzie którego przebywało 81 osób - informują agencje AFP i AP. Wśród pasażerów samolotu byli członkowie brazylijskiej drużyny piłkarskiej Chapecoense. Jak podaje AFP, ze szczątków wydobyto już 25 ciał, a kilka osób przeżyło wypadek.Samolot leciał do Kolumbii z Boliwii i miał wylądować na międzynarodowym lotnisku Medellin Jose Marie Cordova. Maszyna rozbiła się na górzystym obszarze poza miastem. Na pokładzie było 72 pasażerów i dziewięciu członków załogi.

Samolotem lecieli członkowie brazylijskiej drużyny piłkarskiej Chapecoense, którzy jutro mieli zagrać w rozgrywkach Copa Sudamerica przeciwko drużynie Atletico Nacional.Z powodu katastrofy zostały wstrzymane wszystkie rozgrywki piłkarskie w Brazylii, a także finał Pucharu Copa Sudamericana (Puchar Ameryki Południowej). W środę Chapecoense miało zmierzyć się w nim z Atletico Nacional.

O 22.15 czasu lokalnego (4.15 w Polsce) wieża w Medellin straciła kontakt z samolotem, niedługo później maszyna rozbiła się podchodząc do lądowania, na górzystym obszarze poza miastem.

"Wszystkie rozgrywki zostały zawieszone do odwołania" - napisano w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej. Za pośrednictwem mediów społecznościowych ekipa Atletico Nacional złożyła kondolencje wszystkim osobom związanym z Chapecoense.